SEUL järjestää tuomarikoulutuksen LanTrek-viikonlopun yhteydessä
Suomen elektronisen urheilun liitto järjestää tuomarikoulutuksen Tampereella perjantaina 17.10. klo 12:30–17:00.…
Suomen elektronisen urheilun liiton hallitusvaalit käydään 22. marraskuuta, ja tänä vuonna tarjolla on neljä hallituspaikkaa. Yksi erityisistä painopisteistä tulevalla kaudella on tuotteistaminen ja myynti, johon etsitään motivoitunutta hallituslaista tuomaan osaamista ja uusia näkemyksiä.
SEUL:n toiminnassa tuotteistaminen tarkoittaa ennen kaikkea liiton keskeisten toimintojen, tapahtumien ja kilpailutoiminnan kehittämistä selkeiksi ja houkutteleviksi kokonaisuuksiksi niin jäsenistölle, kumppaneille kuin laajemmalle yleisölle.
Tämä koskee erityisesti:
Mahdollisista myynneistä maksetaan provisioita, ja lisätietoja tästä käytännöstä saa hallituksen puheenjohtajistolta.
Hallitusrooli tarjoaa mahdollisuuden päästä mukaan rakentamaan konkreettisia ratkaisuja ja pitkäjänteisiä malleja, joilla suomalainen e-urheilu saadaan entistä vahvemmin esille sekä kotimaassa että kansainvälisesti.
Suomen elektronisen urheilun liitto järjestää tuomarikoulutuksen Tampereella perjantaina 17.10. klo 12:30–17:00.…
Suomen elektronisen urheilun liiton (SEUL ry:n) hallitusvaalit järjestetään lauantaina 22. marraskuuta 2025…
Suomalaisvalmentaja Eetu “sAw” Saha saavutti ensimmäisen mestaruutensa uuden joukkueensa G2 Esports:n kanssa, kun…